Adana’da hamile kadını öldürüp, valizle ormana atanlar 7 yıl sonra yakalandı

Adana Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Cinayet Büro Amirliği dedektifleri uzun süre kayıp olan şahısların dosyalarını incelemeye aldı.

Polis ilk önce 26 Aralık 2013 tarihinde kaybolan ve bir türlü bulunamayan iki çocuk annesi Zeynep Sögüt’ün (29) dosyasını inceledi.

Cinayet dedektifleri Söğüt’ün annesi Arbiye B.’nin 26 Aralık 2013 tarihinde kayıp başvurusunda bulunduğu için önce anneyi çağırıp ifadesini aldı. Alınan ifadede kızının boşandığını, iki çocuğu olduğunu ve son olarak taksi şoförü Savaş S. (38) ile birlikte yaşadığını bu şahıs tarafından fuhşa yönlendirildiğini öğrendi.

Ayrıca polis genç kadının hamile kaldığını, Savaş S.’nin çocuğu aldırmak istediğini, kadının buna karşı çıkmasıyla aralarında zaman zaman tartışma yaşandığı bilgisine ulaştı. Polis bu bilgiler üzerine Savaş S.’yi gözaltına aldı.

ÖNCE İNKAR ETTİ SONRA HER ŞEYİ ANLATTI

Zanlı ilk sorgusunda 24 Aralık 2013 tarihinde evden ekmek almaya gittiğini, döndüğünde ise evde Zeynep Söğüt’ün olmadığını söyledi.

Bunun üzerine önceki ifadelerinde Sögüt’ün annesinin yanına gittiğini söylediği ortaya çıkan zanlı, çapraz sorguya alındı. Yapılan bu sorguda zanlı, cinayeti itiraf etti. Zanlı Savaş S., akrabası Ersin Y’nin 24 Aralık 2013 tarihinde sabah saatlerinde misafir olarak evine geldiğini, kendisinin kahvaltı yapmak için bakkala ekmek almaya gittiğini, döndüğünde ise Ersin Y’nin kollarının çizilmiş olduğunu, daha sonra yatak odasına yöneldiğinde Zeynep Söğüt’ü yerde kıyafetleri yırtılmış şekilde ölmüş olarak gördüğünü iddia etti.

Savaş S., Ersin Y’nin boşandığı eşi hakkında dedikodu yaptığı gerekçesiyle Zeynep Söğüt ile tartıştıklarını, daha sonra yastıkla boğarak öldürdüğünü anlatıp kimseye söylememesi konusunda da “Bu olayı birine anlatırsan seni aynı şekilde öldürürüm.” diyerek tehdit ettiğini öne sürdü.

ÖLDÜRÜP VALİZE KOYUP ORMANLIK ALANA ATTILAR

Ersin Y’nin kendisinden aldığı cep telefonuyla zaman zaman Nazlı T’nin cep telefonunu arayıp gittikleri istikamette polis ve jandarma kontrolü olup olmadığını sorduğunu iddia eden Savaş S’nin yaylaya vardıklarında Ersin Y’nin cesedin olduğu valizle kendilerinden uzaklaşarak ormanlık alana gittiğini, yaklaşık 8 dakika sonra yanında valiz olmadan döndüğünü ve kendilerini “Burada olan burada kalacak, yoksa sizi de öldürüp buraya gömerim.” sözüyle tehdit ettiğini öne sürdü.

İKİ GÜN SONRA KAYIP BAŞVURUSUNDA BULUNDULAR

Savaş S.’nin olaydan iki gün sonra adliyeye giderek Zeynep Söğüt ile ilgili kayıp başvurusunda bulunduğu ve bu sırada Ersin Y’nin de yanında bulunduğu belirtildi.

Kayıp başvurusunda bulunma planını da Ersin Y.’nin yaptığı, savcılıkta cinayeti söylememesi için Ersin Y.’nin de Savaş S. ile adliyeye gittiği bu arada da sürekli Savaş S.’yi tehdit ettiği iddia edildi.

ZANLI SEVGİLİ CANLI YAYINA ÇIKTI

Bu arada Zeynep Sögüt’ün annesi Arbiye B.’nin kızının bulunması için bir televizyonda günlerce canlı yayına çıktığı öğrenildi.

Bu canlı yayına zanlı sevgili Savaş S.’nin de telefonla katılarak olayla ilgili açıklamalar yaptığı belirlendi.

Savaş S.’nin katıldığı canlı yayında da sürekli çelişkili ifadeler verdiği tespit edildi. Polis, elde ettiği bilgiler üzerine zanlı Ersin Y’yi Adana’da, akrabası Nazlı T’yi de Erzurum’da yakaladı.

CESET BULUNAMADI VALİZ BULUNDU

Yaylaya giden ekip, bölgede hassas burunlu köpekle arama yaptı.

Polis zanlıların gösterdiği yerde cesedi bulmak için çok büyük çaba harcarken, ormanlık alandaki depolar, fosseptik çukurlar bile kontrol edildi.

Yapılan incelemede bazı kemik parçaları ile cesedin konulduğu valiz bulundu.

Bulunan kemik parçalarının kayıp Zeynep Söğüt’e ait olduğunun tespit edilebilmesi için annesi Arbiye B’den doku örneği alındı.

Ayrıca polis valizden alınan örneklerle 7 yıl önce Zeynep Söğüt’ten alınan örnekleri karşılaştırılıp, Sögüt’ün konulduğu valiz olup olmadığını ortaya çıkartacak.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİ, HAKİM 3’ÜNÜ DE TUTUKLADI

Öte yandan, daha önce gasp suçundan cezaevine girdiği ve bir süre önce de tahliye edildiği öğrenilen zanlı Ersin Y’nin ifadesinde suçlamaları kabul etmediği öne sürüldü.

Ayrıca genç kadına tecavüz girişimi olduğu bu nedenle boğuşma yaşandığı zanlını bu nedenle Söğüt’ü boğarak öldürdüğü iddia edildi.

Gözaltındaki üç zanlı, emniyetteki işlemlerin ardından Adana Adli Tıp Birimi’nde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edildi.

Savcılık sorgusu sonrası nöbetçi sulh ceza hakimliğine çıkarılan üç zanlı, tutuklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir