Bağcılar’da çocukların oyun oynarken kamyoneti ateşe vermeleri kamerada


BAĞCILAR’da  sokakta oyun oynayan çocukların bir kamyonetin kasasını ateşe vermeleri çevredeki güvenlik kameralarına yansıdı.

“KAMERALARDA ÇOCUKLARIN YAKTIĞI GÖRÜLÜYOR”

Sebze meyve satan kamyonet sahibi Ayetullah Durmuş, “Yemek yemek için evime gittim. Yemekten sora aracıma yakın kıraathanede çay içtim. Bağrışmalar geldi. Koşup dışarı baktım. Benim aracım yanıyordu. Söndürme çabalarına girdik ama alev topuna dönmüştü. Aracım kullanılamaz hale geldikten sonra müdahale edebildik. Kimseyle husumetim yok. Kameralara baktığımızda sanki bilinçli yapılmış. Kameralarda çocukların yaktığı görünüyor. Çocukların bir iki kere aracı yakmaya çalışması, bir vatandaşın yanan aracı görüp olay yerinden uzaklaşması bende şüphe uyandırıyor. Bu araç benim bakmakla yükümlü olduğumun çocuğumun nafakası. Devletten bu konuda yardım istiyorum” dedi.

ÇOCUKLARIN KAMYONETİ ATEŞE VERMELERİ KAMERADA

Sokak üzerinde oyun oynayan çocuklar, park halindeki kamyonetin kasasına yanıcı bir madde atarak ateşe verdiği anlar çevredeki bir iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde kamyonetin yanında oyun oynayan çocuklar, araca yanıcı bir madde atıyor. Bir süre sonra aracın kasası alev alıyor. Kısa sütrede alevler tüm kamyoneti sarıyor. 

– İstanbul

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Murat SOLAK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir