Ormanda aranan Esra, kent merkezinde bulundu

Sivas Yıldızeli ilçesine bağlı İğnebey köyündeki evinden bir arkadaşıyla buluşacağını söyleyerek ayrılan Esra Y. (15) , geri dönmeyince ailesi durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Ekipler arama hazırlığı yaparken Esra Y., dün saat 21.45 sıralarında 112 Acil Çağrı Merkezi’ni arayarak kent merkezindeki Kardeşler Tepesi’nde bulunan ormanda yolunu kaybettiğini ve çok üşüdüğünü belirterek ihbarda bulundu.

Bir süre sonra Esra Y.’nin telefonuna ulaşılamaması üzerine bölgeye jandarma, polis ve AFAD ekipleri yönlendirildi. Ayrıca İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı Akrep-120 Komando Timi de arama çalışmalarına katıldı. Gece görüşlü dronla yapılan aramalarda ormanlık alanda Yıldız’ın izine rastlanılamadı.

KÖPRÜ ÜZERİNDE GÖRÜLDÜ

Sabah saatlerinde Sivas Cumhuriyet Üniversitesi yakınlarında bulunan Recep Tayyip Erdoğan Bulvarı’ndaki köprüde bir kız çocuğunun olduğu ihbarı üzerine ekipler bölgeye gitti. Kız çocuğunun Esra Y. olduğu anlaşıldı. Köprü üzerinde bekleyen Esra Y., ekiplerin kısa süren ikna çabası sonrası alındı. Esra Y., Sivas Numune Hastanesi’ne götürülerek sağlık kontrolünden geçirildi. Hastaneye girerken Esra Y.’nin ağladığı görüldü. Esra Y.’nin geceyi nerede geçirdiği sorularına cevap vermedi.