Yener Çevik: 185 kilo verdim, 30 kilo daha vereceğim

Yener Çelik’in çarpıcı açıklamaları şöyle:

“Lise mezunuyum. Eşim beden eğitimi öğretmeni. İki kardeşiz. Abim normal insan, kimya öğretmeni. Her ailenin istediği bir çocuk. Ben de sorunlu bir çocuk değilim ama aykırıyım.”

“PATIR PATIR KAFAYI KAZIDIK”

“Kenar mahalle insanıyız. Bit sorunu vardı bizim dönemlerde. Bize bulaşmasın diye patır patır kazıdık kafayı. Şimdi moda oldu.”

“Zorlukları kendimde artıya çevirdim. Benim için zorluklar öğretmenim. İşsiz kalınca İstanbul’a geldim. Doldurmadığım CV, bırakmadığım fabrika kalmadı. Evde tırnaklarımı yiyorum ‘ben niye başarılı olamıyorum’ diye. Çünkü iyi müzik yaptığımı biliyorum. ‘Savaş, savaş alanında kazanılır. Evde boş boş oturarak değil’ dedim. Burada da büyük bir savaş var.”

“Hayatım patronumu tanıdığım gün değişti. Yıl 2008. Hakkını asla yemem. İlk albümüm ‘Sus’ 1995 yılında, bir lira bile kazanmadım. Sonra işporta rap albümünü çıkardım. Her şeyini kendim yaptım.”

“2012 yılında İstanbul’dan İzmir’e giderken büyük bir trafik kazası geçirdim. 2014’e kadar yatalak kaldım. Şimdi de bastonla hayatıma devam ediyorum. İki yıl yatalak kalınca en güzel şarkımı çıkardım; ‘Siyah Beyaz’. Şu anki Yener Çevik ikici kırılmayla ortaya çıktı.”

“36 KIRIK VAR”

“36 parça kırık var; Omuz, kalça, diz altı… Bütün sağ taraf. Allah’tan kalçada titanyum var. Jennifer Lopez’den daha pahalı.”

“Ağır Müslümcüyüm. Yaptığım müziğin sound’unda da arabesk var. Bunu ilk yapan da benim, patenti bana ait. 1995’te albüm yapmaya başladım ama 2014’ten beri evimi geçindirecek parayı kazanabiliyorum, dijitalden.”

“300 kiloya yakındım. Eşim sayesinde 1,5 yılda 185 kilo verdim. 8 XL idim, şu an 3 XL giyiyorum. Onun sayesinde geldim bu hale. Hayatımı kurtardı, her şeyimi kurtardı. Kendimi zayıf sanıyordum o zamanlar. Şu anda 127 kiloyum, 30 kilo daha vereceğim.”